שימוש במחולל הדוחות דיסקברר

מתוך מערכת משאבי אנוש, ניתן להפיק מספר רב של דוחות Discoverer לפי פרמטרים שונים. להלן הנחיות להפקת דוחות אלה. ההנחיות מותאמות לגרסה החדשה של ה-Discoverer:

 

1. פתיחה מתוך האורקל:

במסך התפריט הראשי לקראת סוף הרשימה, מקובצים דוחות ה- Discovererבשלוש קבוצות. בהקשה על שם הקבוצה, או בלחיצה על סימן ה+ ניתן להרחיב את הקבוצה ולראות את רשימת הדוחות לאותו נושא:

 

 

2. הרצת הדוח:

הקשה כפולה על הדוח שנבחר תפעיל את ה- Discoverer. במהלך הריצה יתכן ויהיה צורך לאשר התקנה של רכיבים – יש לאשר. תהליך פתיחת המחולל יכול לקחת מספר דקות, עד שיפתח מסך פרמטרים להרצת הדוח. מסך זה משתנה כמובן מדוח לדוח. יש להקפיד בעת שינוי פרמטרים שהמערכת מציעה, לא לשנות את המבנה, הצורה בה הפרמטרים רשומים  ושכל הגרשיים, המקפים והפסיקים ישמרו.

 

כאשר נדרש פרמטר מסוג תאריך, מומלץ להיעזר בלוח השנה שמימין לשורה, לבחירת התאריך.

 

בכל מקום שבו מופיע סימן הפנס (ראו בתרשים הבא), ניתן להקיש עליו ולקבל רשימה לבחירה. במסך שנפתח, יש לשנות את ההגדרה ל"ערכים נבחרים" ולהעביר את הערכים שנבחרו לצד ימין.

 

לאחר בחירת הפרמטרים, יש ללחוץ על כפתור אישור להרצת הדוח.

 

3. הדוח והלשוניות:

לאחר הרצה (שיכולה להמשך מספר דקות)נקבל את הדוח. בחלק מהדוחות תהיינה לשוניות להפרדת סוגי אוכלוסייה בתצוגה. ניתן לדפדף בין האוכלוסיות ע"י פתיחת הלשוניות ובחירת סוג אוכלוסייה אחר, או הצגה של כל הסוגים.

 

 

4. הדפסת הדוח:

את הדוח ניתן להדפיס (בתפריט לבחור: קובץ -> הדפסה ואז כפתור "אישור" בכל המסכים, או בחירה באייקון המדפסת), או להוריד לאקסל כפי שיוסבר בהמשך. שימו לב שגם בהדפסה וגם בהורדה לאקסל, האוכלוסייה שתודפס או תורד לגליון, תהיה זו המוצגת בלשונית שנבחרה. מומלץ לשנות את ההדפסה מ-portrait ל-landscape בכדאי שכל רוחב הדוח יכנס לדף אחד.

 

5. הורדה לאקסל:

לצורך הורדה לאקסל, יש לבחור בתפריט את "קובץ" -> "יצוא לאקסל" (ניתן גם להוריד בפורמט html). הקובץ שירד נשמר תמיד בתיקייה c:\users\user ושמו, כשם הדוח. יש לפתוח את האקסל, ולחפש את הקובץ בתיקיה. בעת הפתיחה, בתשובה להודעת האזהרה, יש ללחוץ על כפתור "הפוך פקודות מקרו לזמינות". כאמור, גם בהורדה לאקסל, האוכלוסייה שתורד לגיליון תהייה זו המוצגת בלשוניות שנבחרו.

 

6. יציאה מהדוח ומה-discoverer:  

כאשר יצאים ממחולל הדוחות, יש לסגור את כל המסכים שנפתחו (מסך הדוח שהאיקון שלו בדמות זכוכית מגדלת כחולה ועוד בד"כ  מסך אינטרנט). בתשובה לשאלה "האם לשמור" יש לבחור בכפתור "לא" (אין למשתמשים הרשאה לשמור דוחות discoverer).

 

7. תקלות נפוצות:

בעיקרון, יש לפנות לטיפול בתקלות תקלות בפתיחת ה-discoverer למתאמי המידע של המחלקה. שתי הסיבות הנפוצות ביותר לתקלות בהפעלת המחולל הן: גירסת java לא מתאימה לדרישות המערכת - הגירסה הנכונה היא 1.6.27. בעיה אפשרית אחרת נובעות מהגדרות בעת ההתקנה. יש לעבור שוב על הוראות התקנת מערכת ה-ERP  ולוודא שהכל מותקן ומוגדר כרשום שם.

 

להוראות התקנה >

 

 

יואב הרמן

מנהל Erp-Hr

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>