מסך העברות תקציביות

החוזר מיועד לעובדים המטפלים בתקציבי כח-אדם.

שלום רב,

במערכת קיים מסך המאפשר לפקולטות וליחידות התקציביות לבצע באופן עצמאי את הפעולות הבאות:

  1. רכש מסעיפי סגל זוטר - הכוונה לרכוש מכסות כ"א ע"ח מכסות כ"א אחרות – לדוגמה יחידות ממ"ה מתקציב פנוי של עוזרי הוראה.
  2. רכש מסעיפי הוצאה כספיים -רכישת מכסות כ"א מסעיפי הוצאה כספיים שאת הפירוט שלהם ניתן לראות מהמערכת כפי שיוסבר בהמשך. לא ניתן לבצע "מכירה" כלומר החזרת מכסות כ"א לטובת כסף.
  3. פיזור מאותו סעיף - פקולטה יכולה לבצע פיזור של הקצבות של מיכסה מתקציב מחלקה אחת למחלקה אחרת.

סעיפי ההוצאה של מכסות כ"א מהן מתאפשרות פעולות אלה, הן: 112, 113, 114, 120, 135, 136.

האפשרות לביצוע פעולות אלה פתוחה לתחום האחריות הפקולטטי -  "פקולטה XX - בקרת תקציבי כוח אדם" ולכל תחומי האחריות האקדמיים בפקולטות וביחידות התקציביות. רכזי כ"א באגף משאבי אנוש ותקציבני יחידת תקציבים וכלכלה יבצעו את הפעולות מתוך מסך הבקרה התקציבית בתחום האחריות הרגיל שלהם.

הפעולה מתבצעת ממסך "העברות תקציביות". נכנסים למסך הבקרה התקציבית ברמת הפקולטה, באחד מסעיפי ההוצאה המפורטים למעלה 1.  (בדוגמה המצורפת - הפקולטה למדעי הרוח, סעיף 135). עומדים עם הסמן על השורה של היחידה התקציבית ממנה רוצים לבצע את ההעברה (בדוגמה מנהלת הפקולטה 0601)  ובכפתור הימני למטה נכנסים ל"העברות תקציביות" 2. ניתן גם להיכנס ברמת יחידה תקציבית.

 

מתקבל מסך לביצוע הפעולות.

בוחרים אחת מ-3 פעולות לבחירה מהלשונית 3 כמוסבר בראש מסמך זה.

בעת בחירת סוג הפעולה מקבל המסך את הערכים הרלוונטיים לפעולה זו. בעת ביצוע "רכש מסעיפי הוצאה כספיים" השדה מסעיף הוצאה מציג את רשימת הסעיפים מהם ניתן לבצע את הרכש.

כל הפעולות צריכות לקבל תאריכים של שנה תקציבית מלאה. המסך שומר מפני הזנת תאריכים שגויים.

המערכת מחשבת לבד את כל הערכים הכספיים של הפעולות מבוקשות ואת תוצאות ההמרה בין סוגי המכסות השונות. החישוב מתבצע לפי טבלת ערכים שקובעת בכל שנה יחידת תקציבים וכלכלה. כל הפעולות כפופות לבקרה התקציבית, הן של מכסות כ"א והן של המערכת הכספית. בעת ביצוע השמירה 4, נכתבות באופן אוטומטי במערכת הכספית פקודות יומן.

המסך המצורף מציג בקשה לדוגמה להקפאת 50% משרת עוזר הוראה במנהלת הפקולטה לטובת רכישת יחידות ממ"ה לטובת יחידה 0604. כאשר מוזנים למערכת סעיף ההוצאה והכמות להקפאה, היא מחשבת את מספר יחידות ההוראה המתקבלות בתמורה. בגמר ההזנה יש ללחוץ על איקון השמירה 4 ואז מתבצעת הפעולה

השדות הצהובים הם שדות חובה. כל היחידות התקציביות שיכולות להשתתף באחת הפעולות חייבות להיות בתחום ההרשאה של מבצע הפעולה.

 

יואב הרמן

מנהל Erp-Hr

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>