חובת ניצול חופשה- מחקר/פרויקט

חובת ניצול ימי החופשה השנתית

 

עובדים המועסקים ע"ח מענקי מחקר ותקציבי פרוייקט

להלן תזכורת בדבר הכללים לניצול חופשתם השנתית (שנה לצורך חישוב החופשה היא מה- 1 באוקטובר ועד ה- 30 בספטמבר בשנה לאחר מכן).

 

חובת ניצול חופשה:

  • עובדים במשרה שלמה חייבים לנצל בשנה לפחות  12  ימי חופשה. עובדים במכסה חלקית חייבים לנצל מכסה על פי היקף משרתם לפי החישוב: % משרה 12X  .
    (לדוגמא עובד ב- 75% משרה, לפי החישוב:  9=0.75X12, חייב לנצל 9 ימים לפחות).
  • בחילן נט מצויים נתוני הנוכחות. כניסה למערכת חילן-נט דרך – Mytau.tau.ac.il. את יתרת ימי החופשה ניתן לראות על ידי בחירה ב: "פירוט יתרות וניצולים".  מספר "ימי חופשה חובה" לניצול בשנה אקדמית נוכחית מוצג בחילן-נט במסך "דיווח ועדכון".
  • יתרת חובת הניצול מוצגת במונחי משרה שלמה גם לעובדים במשרה חלקית.
  • יתרה זו כוללת את הזכות החודשית, הנגזרת ממכסת ימי החופשה השנתית, הנצברת - לכל השנה האקדמית הנוכחית (אוקטובר עד ספטמבר).
  • יתרה זו כוללת הן את נתוני הניצול והן את זיכויי החופשה שהמאזן זוכה בהם עקב עבודה בימים מיוחדים - עד לחודש נוכחות קודם.
  • יתרה זו אינה כוללת דחייה משנה אקדמית קודמת, אם ניתנה שכזו באופן חריג.
  • עובדים המקבלים זיכויים בימי חופש (למשל זיכויים אישיים עבור עבודה ביום ו' או בחול המועד) חייבים לנצל ימים אלה במהלך השנה השוטפת בנוסף לחובת הניצול הרגילה על פי היקף משרתם.
  • ​מאזן החופשה של העובדים שלא ינצלו את מכסת המינימום הכוללת שלהם כמפורט לעיל, יחויב בסוף השנה כאילו ניצלו את מלוא ימי החופשה החייבים בניצול.

 

עובדים המועסקים על חשבון תקציבי מחקר ופרויקט - מחויבים על פי הנוהל לנצל את כל מכסת ימי החופשה שלהם הנצברת במהלך תקופת המינוי. צבירת הזכות לחופשה מחושבת כל חודש. היתרה המוצגת  ב- 1 לחודש כוללת גם את הזכות לכל  אותו החודש (בתנאי שלעובד אכן יש מינוי תקף לכל החודש). העובד יכול לנצל רק את ימי החופשה שנצברו לזכותו עד לאותו חודש.

 

חופשה עודפת:

עובדים המנצלים ימי חופשה מעבר ליתרת החופשה העומדת לזכותם , יחויבו במשכורתם בגין הימים שהינם חופשה עודפת.

 

 

מדור כ"א ובקרה, יוני 2015

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל אביב
P.O. Box 39040, Tel Aviv 6997801